مقالات

روتختی مناسب برای اتاق خواب های مختلف

یکی از مهم ترین بخش های هر خانه ای اتاق خواب محسوب می شود. از این رو توجه به چیدمان و دکوراسیون این بخش از اهمیت ویژه ای برخودار است. یکی از موارد تاثیر گذار در زیبایی ظاهری اتاق خواب ها، انواع روتختی ها می باشند. پس در هنگام انتخاب این محصولات باید موارد زیادی را در نظر بگیرید تا در نهایت یک محصول مناسب خریداری نمایید. از این رو در ادامه این مطلب مهم ترین معیار ها در خرید روتختی مناسب را بررسی می نماییم.

ویژگی های مهم برای انتخاب روتختی مناسب

روتختی دو نفره

 • انتخاب مدل روتختی

قبل از هر اقدامی برای خرید این محصولات باید مشخص نمایید که روتختی مدنظرتان از چه سبکی است؟ و سپس باتوجه به آن دیگر ویژگی ها را برای خرید روتختی مناسب در نظر بگیرید.

دسته‌بندی انواع روتختی عبارتند از:

  • روتختی عروس: این روتختی ها معمولا در جنس‌های مختلف دانتل، مخمل یا ترمه تولید می‌شود. و به دلیل جذابیت بیشتر ظاهری برای اتاق خواب عروس مناسب می باشند. این روتختی ها دونفره هستند. و شما با توجه به اندازه آن می توانید مدل های مختلف را تهیه نمایید.
  • روتختی دخترانه: تنوع طرح و رنگ در مدل های دخترانه بسیار بالا می باشد. هر فردی با توجه به سلیقه خود می تواند هر یک از آن ها را خریداری نماید. روتختی های مناسب دخترانه عموما یک نفره هستند. اما برخی افراد به تخت های بزرگ ( یک نفره بزرگ و یا دو نفره ) علاقه مند هستند. پس با توجه به اندازه آن می توان مدل های مختلف را خریدای نمود.
  • رویه‌­تخت پسرانه: تنوع مدل در این نوع روتختی ها نیز بالا می باشد. اما ویژگی مشترک در بین پسر ها آن است که آن ها ذاتا به رنگ های تیره برای انتخاب روتختی بیشتر علاقه مند می باشند. روتختی های پسرانه نیز در سایز های مختلف وجود دارد.
 • اندازه روتختی مناسب

از دیگر موارد مهم برای خرید روتختی مناسب، اندازه آن است. روتختی ها بر اساس سایز تخت به اندازه های مختلفی تقسیم بندی می شوند. انواع سایز روتختی عبارتند از:

  • روتختی های تک نفره :  200*90
  • روتختی های دونفره:  200*160
  • انواع روتختی کودک

این موارد سایز های استاندارد و عمومی روتختی ها هستند. اما برخی از تخت های یک نفره بزرگ تر از حالت استاندارد و کمی کوچک تر از تخت دو نفره است. از این رو برای چنین تخت هایی باید به صورت اختصاصی روتختی دلخواه را سفارش دهید.

 • توجه به طرح و رنگ

با اینکه یکسری قوائد کلی در انتخاب روتختی های دخترانه، پسرانه، دونفره و یا کودک وجود دارد، اما با این حال هرکسی با توجه به سلایق شخصی روتختی مدنظر خود را انتخاب می نماید. از این رو تمام مدل و طراح های روتختی اعم از: روتختی اسپرت، ساده، طرحدار و…. برای افراد و سلایق مختلف امکان پذیر است. تنها توجه نمایید که با روتختی انتخابی با دکور اتاق شما سازگار باشد.

 • جنس پارچه در انتخاب روتختی مناسب

انواع روتختی ها از جنس های مختلفی تولید می شوند. از این رو توجه به جنس و کیفیت پارچه آن امری مهم و ضروری است. همچنین باید پارچه آن را جوری انتخاب نمایید که با دمای اتاق شما سازگار باشد. زیرا این محصولات به صورت مداوم مورد استفاده قرار می گیرند. و عدم توجه به این نکته برای شما اذیت کننده است.

روتختی مناسب

جمع بندی

همانطور که از مطالب فوق الذکر دریافتید، انواع روتختی از مهم ترین محصولات دکوری برای زیبایی بیشتر اتاق خواب است. و از آنجایی که این محصولات دارای تنوع بسیاری هستند، برای انتخاب روتختی مناسب، آن ها را با توجه به یکسری ویژگی های مهم به دسته های مختلفی تقسیم بندی می نمایند. و شما با توجه به این دسته بندی ها بهترین انتخاب را خواهد داشت.

اگر قصد خرید رو تختی با بهترین کیفیت در انواع طرح و رنگ را دارید، می توانید با مراجعه به وب سایت اصلی تولیدی رو تختی اسامیس ایده آل، از تنوع بالای محصولات این مجموعه بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *